BRC Agents&Brokers Standardı

BRC Agents&Brokers Standardı Danışmanlığı

Brc Broker & aracı ve komisyoncu standardı,  2014 yılında tanıtılan BRC BROKER Standardı Broker ve Komisyoncular için Global Standart yiyecek ve / veya ambalaj tedarik zincirinde satın alma, ithalat veya ürün dağıtım hizmetleri sağlayan şirketler için gerekli sertifikasyon koşullarını sağlar.

Acenteler ve broker kritik bir hareket ve ürünlerin ticareti ve etkisi tedarikçisi ürün güvenliği ve kalite standartları bağlantıyı yanı sıra, izlenebilirlik ve  etkili zinciri korumak amaçlanmıştır.

Bu Global Standard, bu nedenle, ürün güvenliği, kalite ve yasal uygunluk ve tüketicinin korunması ile ilgili yükümlülüklerini yerine getirmek için gerekli operasyonel kriterlere en iyi uygulamaları teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Standart müşterilerinizin operasyonel hizmetler ve tedarik zinciri yönetiminde güven sağlar. Birçok perakendeciler, marka sahipleri, hammadde işlemciler ve paketleme üreticileri dünya çapında BRC Standartları destekleyen ve onların tedarikçilerinin onay süreçlerinin bir parçası olarak bunları kabul etmiştir.

Brc Broker Belgesi ile dünya çapında iyi bir pazarlama aracı olarak kullanılabilir.

Brc Broker & Aracı ve Komisyoncu Standardı Kimler Uygular?

Gıda endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen bu standart aracılar, acenteler, ithalatçılar ve ihracatçıları kapsar.

Bu standart özellikle Avrupa’daki firmalar için, al-sat yapan veya ürünün uluslararası sularda seyahat etmesi için gerekli süreçleri yürüten firmalar için talep edilmeye başlanan bir belgelendirmedir. 2014 yılında piyasaya sürülen, distrübütör ve aracılar için uluslararası standart olan BRC Agents and Brokers gıda ve / veya ambalaj tedarik zincirinde satın alma, ithalat veya ürün dağıtımı hizmeti veren şirketler için gerekli sertifikasyon sağlar.

Aşağıdaki kuruluşları kapsar:

 • Doğrudan tüketiciye değil, üreticilere, diğer aracılara, perakendecilere veya gıda hizmet şirketlerine satış yapmak için ürünleri satın alan veya “ürünlerle işlem yapma hakkını alan” aracılar.
 • Bir üretici veya aracı ile onların müşterisi arasında ticaret yapan, ancak herhangi bir noktada mal sahibi olmayan ya da ürünlerle işlem yapma hakkını taşımayan acenteler veya üretim dışı hizmet sağlayıcılar. Bu kapsama, ürünlerin güvenli ve yasal alım satımını kolaylaştırıcı hizmetler sağlayan şirketler de girer.
 • Yasal ve gümrük şartlarını yerine getirerek ürünlerin ulusal sınırlar boyunca taşınmasını kolaylaştıran ithalatçılar/ihracatçılar. İthalatçılar ve ihracatçıların kendileri acente ve/veya aracı da olabilir.

Brc Broker & Aracı ve Komisyoncu  Nasıl Alınır?

Brc Broker & Aracı ve Komisyoncu Standardı Maddeleri

 1. Mevcut Durum Analizinin Yapılması (GAP)
 2. Risk Değerlendirmesi
 3. Sistem Dokümantasyonunun Hazırlanması
 4. Gerekli Eğitimlerin Verilmesi
 5. Sistemin Uygulanması
 6. Belgelendirme Başvurusunun Yapılması

Beş ana gerekliliği vardır:

 • Üst yönetimin bağlılığı
 • Tehlike ve risk değerlendirmesi
 • Ürün güvenliği ve kalitesi yönetim sistemi
 • Tedarikçi ve alt sözleşmeli hizmet yönetimi
 • Çalışanlar

Gıda ürünleri, gıda ambalaj malzemeleri ve evcil hayvan gıdaları için özel ürün kategorileri kapsamaktadır.